دزدگیر و سنسور ضد سرقت طلا فروشی

دزدگیر طلافروشی

هرجا که اجناس گرانبهایی وجود داشته باشد سارقین هم وجود دارند. طلافروشان همیشه با دو دسته سارق دست و پنجه نرم می‌کنند. یک دسته آن‌ها که مانند مردم عادی وارد مغازه می‌شوند و دیگری آن‌ها که به صورت باندهای حرفه‌ای به سرقت طلا و جواهر مشغولند. تدابیری که ما برای جلوگیری از سرقت می‌اندیشیم برای دسته اول موثرتر است. یکی از لوازم و ابزارآلات مهم طلا فروشی که وجود آن در هر طلا فروشی لازم است، دزدگیر طلا فروشی است.

دزدگیر و سنسور ضد سرقت، از نوع دزدگیر اماکنی است که با نصب سنسورهای مناسب جهت محافظت از مکان مورد نظر استفاده می‌شود. این دزدگیرها در طول شب روشن می‌شوند و هر نور یا حرکتی را حس‌ می‌کنند. هم‌چنین فرآیند آگاه سازی افراد را به وسیله تلفن همراه انجام می‌دهند.

دزدگیر طلا فروشی

ویژگی‌های دزدگیر طلا فروشی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دزدگیر طلا فروشی این است که در روزهای تعطیل هم امکان فعالیت دارد. این دزدگیر با امکان اتصال به دستگاه‌های تماس گیرنده در زمان ورود سارقین به طلا فروشی از طریق شماره تلفن تعیین شده برای مالک مغازه پیامک هشدار ارسال می‌کنند. این دستگاه‌ها باید عملکرد سریعی داشته باشند و به سرعت فعال شوند. در ادامه به چند ویژگی مهم دزدگیرها می‌پردازیم:

۱- قابلیت تنظیم زون

این قابلیت به این معنا است که شما می توانید قسمت هایی که طلا و جواهر در آن وجود دارد را مثل گاوصندوق، ویترین و …، به بخش‌های متعددی تقسیم کنید و دسترسی به هر بخش را به یک فروشنده اختصاص دهید. این مورد یعنی که شما با خرید یک دزدگیر، چند دزدگیر معمولی را خریداری کرده‌اید. بهتر است که ریموت هر بخش در دست مسئول آن باشد، تا در هر بار استفاده صدای آژیر را نشنویم!

دزدگیر طلا فروشی

۲- اپلیکیشن دزدگیر طلا فروشی

دزدگیرها قابلیت‌های مختلفی دارند که شما می‌توانید بعضی از آن‌ها را غیرفعال کنید. به طور مثال زمانیکه در مغازه حضور دارید سنسورهایی مثل چشمی حرکتی، حسگر آتش و… را غیر فعال کنید و از سنسورهایی مثل شکست شیشه، بیم و… بهره ببرید. اغلب این دزدگیرها به تلفن همراه و کامپیوتر قابلیت اتصال دارند.

۳- قابلیت زمان بندی

در بعضی از ساعات روز که فروشندگان به صورت موقت مغازه را ترک می‌کنند، لازم است بعضی از سنسورها فعال باشد و زمانیکه در مغازه حضور دارند بعضی از آن‌ها غیرفعال شود. قابلیت زمان بندی به طلافروش کمک می‌کند تا بتواند مشخص کند دقیقا چه زمانی یک سنسور فعال یا غیرفعال شود.

شیشه ویترین طلا فروشی

در ویترین‌های طلا فروشی معمولا طلاهایی وجود دارد که محافظت از آن‌ها امری ضروری است. شیشه‌های ویترین جواهری سنسوری دارد که زمان شکسته شدن، آژیر دزدگیر به صدا درمی‌آید. این آژیر موقعیت را به نگهبانان اطلاع می‌دهد و آن‌ها به سرعت اقدامات لازم را انجام می‌دهند. در بعضی از موارد به محض شکسته شدن شیشه، به صورت اتوماتیک با پلیس تماس گرفته می‌شود.

در بعضی از موارد برای ویترین مغازه‌های طلا فروشی از شیشه استفاده نمی‌شود و طلافروش ترجیح می‌دهد از ویترین پنجره باز استفاده کند، در این صورت می‌بایست از سنسورهای بیم در مقابل قسمت باز ویترین استفاده کرد تا در صورتی که سارق دست خود را برای برداشتن جواهرات به داخل ویترین بیاورد، دزدگیر این موضوع را از طریق آژیر به نگهبان و صاحب گالری و یا زرگری اطلاع دهد.

سخن آخر

به یاد داشته باشید همه‌ی این تدابیر به این دلیل است که بتوانید احتمال سرقت را تا حدودی کاهش دهید. وجود دزدگیر احتمال سرقت را به صفر نمی‌رساند و تا حدودی امنیت را برای فروشندگان و مغازه افزایش می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.