آشنایی با شیشه ضد سرقت یا شیشه ضد گلوله

شیشه ضد سرقت یا ضد گلوله طلا فروشی

یکی از گزینه‌هایی که باید برای جلوگیری از ورود سارقان و آسیب‌های مالی و جانی در نظر بگیرید؛ شیشه ضد سرقت یا ضدگلوله است.  شیشه ضد سرقت در رده شیشه‌های ایمنی با محافظت و ضخامت بالا قرار دارد که از لوازم و ابزارآلات طلا فروشی محسوب می‌شود.

مکانیزم این شیشه‌ها طوری طراحی شده که به‌دلیل لایه لایه بودن از نفوذ گلوله به لایه‌های زیرین جلوگیری می‌کند. یعنی قابلیت این را دارد که سرعت گلوله را کاهش دهد. به این شکل که شیشه ضد گلوله متشکل از ۳ یا ۴ لایه شیشه است که بوسیله طلق امنیتی پلیمر پی وی سی پوشانده شده است. وقتی گلوله به لایه اول برخورد می‌کند لایه پلاستیکی فشار گلوله را می‌گیرد و گلوله را متوقف می‌کند.

شیشه ضد سرقت طلا فروشی

قیمت شیشه ضد گلوله

معمولا قیمت شیشه ضد گلوله نسبت به سایر شیشه‌ها بالاتر است. قیمت این نوع شیشه براساس تعداد و ضخامت لایه‌ها، متراژ،رنگ، تعداد لایه‌های پلی کربنات، نوع شیشه ضد سرقت که ممکن است کریستال یا سکوریت باشد و حداکثر تعداد ضربات دریافتی تعیین می‌شود. هم‌چنین حداکثر زمان تحمل ضربه نیز در قیمت گذاری تاثیر بسزایی دارد. برای اطلاع از قیمت بعضی از این شیشه‌ها می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

شیشه ضد سرقت طلا فروشی

شیشه‌های نشکن که از نوع لمینت هستند؛ کاربردهای متفاوتی دارند. یکی از روش‌های مهم جهت جلوگیری از سرقت در مغازه‌های طلا فروشی، استفاده از شیشه ضد سرقت طلا فروشی است. احتمال نفوذ به طلا فروشی در صورت وجود این نوع شیشه‌ها بسیار کم است. زیرا سرعت شکستن و نفوذ سارقان را کاهش می‌دهد.

طریقه تشخیص شیشه سکوریت از معمولی

جهت تشخیص شیشه سکوریت از شیشه ساده می‌توان از الماس استفاده کرد. اگر شیشه توسط الماس خراش برداشت، شیشه ساده است. اما اگر شیشه توسط الماس هیچ خراشی برنداشت، شیشه سکوریت است.

یکی دیگر از روش‌های تشخیص به این صورت است که یک شیشه قهوه‌ای یا برنز رنگ در کنار شیشه سکوریت قرار دهید به گونه‌ای که انعکاس شیشه سکوریت روی شیشه رنگی بیفتد. اگر روی شیشه قهوه‌ای تعداد زیادی دایره با قطر ۲ تا ۵ سانتی متر دیده شد، شیشه سکوریت است.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.