انواع ترازوی طلا فروشی و ویژگی های آن ها

ترازوی طلا فروشی

یکی از مواردی که در خرید لوازم طلا فروشی با آن مواجه می‌شوید، انتخاب و خرید ترازوی طلا فروشی است.

به‌نظر شما بهترین ترازوی طلا فروشی چه ویژگی‌هایی دارد؟ اگر شما به دنبال خرید ترازو برای طلافروشی خود هستید؛ باید بگوییم که بهترین مکان را جهت مشاوره انتخاب کرده‌اید. ما در این مقاله سعی داریم ترازوهایی که مناسب وزن کشی طلا هستند را معرفی و برندهای معتبر بازار را با هم مقایسه کنیم.

قبل از انتخاب ترازو ابتدا باید مشخص کنید که شما برای چه کاری از ترازوی وزن کشی استفاده می‌کنید؛ آیا سازنده طلا هستید یا طلا فروشی دارید؟ یا اینکه صرفا در کار خرید و فروش طلای آبشده هستید؟ برای داشتن انتخاب مناسب‌تر باید خصوصیات ترازوی انتخابی خود را بررسی کنید. در ادامه به مهم‌ترین خصوصیات ترازوی زرگری می‌پردازیم.

خصوصیات ترازوی مناسب وزن کشی طلا

ترازوی طلا فروشی برای توزین طلا و دیگر فلزات گرانبها استفاده می‌شود. وقتی پای خرید و فروش طلا در میان باشد؛ وزن بسیار مهم می‌شود. با افزایش قیمت طلا هر سوت یک قطعه طلا برای ما با ارزش است. بنابراین ترازو باید بسیار دقیق باشد. ترازوهای طلافروشی روز به روز دقیق‌تر می‌شوند و امکانات بیشتری دارند. پس اولین ویژگی که بسیار برای ما حائز اهمیت است دقت ترازو است. بعد از دقت ترازو ویژگی‌هایی مثل دیجیتالی بودن،ظرفیت توزین ترازو، نحوه کالیبره کردن، سایز و ابعاد، واحدهای وزنی ترازو و قیمت ترازو اهمیت دارند که در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

دقت ترازو

با افزایش قیمت طلا و بالا رفتن ارزش هر سوت طلا نسبت به گذشته میزان دقت ترازوی زرگری هم اهمیت بیشتری پیدا کرده است. امروزه بهترین ترازو برای افرادی که صرفا می‌خواهند طلا را وزن کنند ترازوهایی با دقت ۰.۰۱ است. البته ترازوهایی با دقت ۰.۰۰۱ و یا حتی ۰.۰۰۰۱ هم وجود دارد که در آزمایشگاه‌های طلا استفاده می‌شوند.

ترازوهای دیجیتال

در زمان قدیم مغازه‌دارها از ترازوهای سنتی استفاده می‌کردند. اما امروزه ترازوهای دیجیتال جای ترازوهای سنتی را گرفت. دقت این ترازوها ۰.۰۱ است. از دیگر مزیتی که دارند این است که تبدیل واحدهایی مثل گرم به مثقال و یا گرم به اُنس طلا و قیراط را انجام می‌دهند.

ظرفیت ترازوی طلا فروشی

ظرفیت ترازو به این معناست که ترازو قادر است تا چه مقدار طلا را وزن کند به طور مثال اگر ظرفیت توزین ترازو ۹۰۰ گرم باشد؛ این ترازو می‌تواند تا ۹۰۰ گرم طلا را وزن کند و اگر شما بیش از ۹۰۰ گرم روی ترازو بگذارید باز هم عدد ۹۰۰ را نشان می‌دهد. به همین دلیل شما باید قبل از خرید مشخص کنید که ترازو را برای وزن کشی چه مقدار طلا استفاده می‌کنید.

نحوه کالیبره کردن ترازو

برای اینکه ترازوها دقیق‌تر عمل کنند نیاز به کالیبره شدن دارند. کالیبره کردن یعنی تنظیم ترازو با یک جسم تا به درست‌ترین شکل کار کند. عمل کالیبراسیون به این دلیل انجام می‌شود که بعد از تولید محصول ممکن است در اثر جایه‌جایی از کارخانه تا مقصد نهایی ترازو دچار تغییرات کوچک مکانیکی شده باشد. بهتر است عمل کالیبراسیون هرچند وقت یکبار و مخصوصا بعد از جابه‌جایی ترازو انجام شود. ذکر این نکته لازم است که تغییر دما نیز ممکن است بر کالیبراسیون تاثیر بگذارد.

نحوه کالیبراسیون بسیار اهمیت دارد و قبل از خرید ترازو از طریق فروشنده یا کاتالوگ، از نحوه کالیبره کردن ترازو اطلاع پیدا کنید تا بعد از خرید دچار مشکل نشوید.

سایز و ابعاد ترازو

سایز و ابعاد ترازو باتوجه به مکان قرارگیری آن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر ابعاد خود ترازو، سایز و ابعاد سینی ترازوی طلا فروشی هم اهمیت بسیاری دارد. شما باید ببینید طلایی که توسط این ترازو وزن می‌کنید، چه حجمی دارد و آیا قادر به وزن کردن این حجم از طلا با این ترازو هستید یا خیر. معمولا زمان خرید علاوه بر سایز و ابعاد ترازو، سایز و ابعاد سینی ترازو هم ذکر می‌شود. قبل از خرید به این نکته دقت کنید.

واحدهای وزنی ترازو

امروزه طلا با واحدهای وزنی مختلفی خرید و فروش می‌شود. از دیگر مزیتی که ترازوهای امروزی دارند این است که تبدیل واحدهایی مثل گرم به مثقال و یا گرم به اُنس طلا و قیراط را انجام می‌دهند. شما باید باتوجه به نیاز خود ترازویی انتخاب کنید که وزن طلا را به واحدهای مورد نیازتان نمایش بدهد.

قیمت ترازوی طلا فروشی

یکی از مهم‌ترین مواردی که زمان خرید ترازو به آن توجه می‌شود؛ قیمت ترازو است. طبیعتا هرچه کیفیت و امکانات محصول بیشتر باشد؛ قیمت آن محصول هم افزایش پیدا می‌کند. قیمت ترازوی طلا فروشی به عواملی چون برند سازنده ترازو، دقت ترازو، گارانتی ترازوی زرگری و خدمات پس از فروش بستگی دارد. علاوه بر این‌ها ترازوهای امروزه امکانات بیشتری مانند اتصال به کامپیوتر یا چاپگر دارند یا به‌طور مثال قطعه شمارند.

ما در ادامه همین مقاله سعی داریم چند برند معتبر ترازوی طلا فروشی را بررسی کنیم.

ترازوی طلا فروشی مدل AND

ترازوی AND یک برند معتبر ژاپنی است که بهترین ترازوی آزمایشگاهی شناخته شده و با رعایت استانداردهای معتبر جهانی و کیفیت بالای توزین و بدنه‌ی مقاوم در تمامی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترازوی آزمایشگاهی AND یک برند جهانی است و ترازوی دیجیتالی با برند AND از ژاپن به کشورهای جهان صادر می‌شود.

ترازوی برند AND با حفظ شرایط آزمایشگاهی در تمام مراحل توزین و به کار بردن بهترین قطعات و تکنولوژی پیشرفته توانسته بهترین ترازو آزمایشگاهی را تولید نماید. این ترازو به دلیل دارا بودن دقت و سرعت بالا در وزن کشی، در آزمایشگاه‌ها، طلا فروشی و کارگاه‌های ساخت طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترازوی طلا فروشی برند AND

در ادامه مدل‌هایی از این برند را معرفی می‌کنیم که جهت وزن کشی طلا استفاده می‌شود.

ترازوی زعفران AND مدل SF400D

ترازوی زعفران AND مدل SF400D ترازویی منحصر به فرد است. این ترازو می‌تواند عمل وزن کشی را در ظرفیت‌های ۱۰۰گرم، ۳۰۰گرم، ۵۰۰گرم و ۶۰۰گرم با دقت توزین ۰.۰۱ گرم اندازه‌گیری کند که دقت بسیار کارامدی به شمار می‌رود. از این دقت می‌توان در آزمایشگاه‌ها و عطاری و طلا فروشی‌ها به عنوان دقت ایده‌آل استفاده کرد.

ترازو آزمایشگاهی AND مدل LT3000

ترازو آزمایشگاهی AND مدل LT3000 برای استفاده در آزمایشگاه‌ها، طلافروشی‌ها و عطاری‌ها طراحی شده است. با داشتن ظرفیت توزین ۳ کیلوگرم و دقت ۰.۰۱ گرم، می‌توان آن را ترازویی ایده‌آل و بسیار دقیق برای کاربری‌های نام برده دانست. مدل دیگری از این ترازو وجود دارد که ظرفیت توزین آن ۵ کیلوگرم است و با نام LT5000 شناخته می‌شود.

ترازو دیجیتال آزمایشگاهی AND مدل EJ303

ترازو حساس آزمایشگاهی AND مدل EJ303 محصولی جدید با دقت یک میلی‌گرم در ظرفیت ۳۰۰ گرم است که جهت استفاده در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های صنعتی جهت توزین مواد ارزشمند گرمی مانند برلیان، طلا و… توصیه می‌شود. قیمت این محصول نسبت به سایر محصولات برند AND به‌صرفه‌تر است.
جهت اطلاعات داشتن از مشخصات فنی و قیمت محصولات فوق اینجا کلیک کنید.

ترازوی طلا فروشی برند کیا (KIA)

ترازوی کیا ساخت کشور ایران است و در چند سال اخیر بازار خوبی در زمینه ترازوهای آزمایشگاهی در کشور یافته است. این برند اولین برند سازنده‌ی ترازوی دیجیتال در داخل کشور است و به دلیل قیمت ایده‌آلی که نسبت به نسخه‌های خارجی دارد محبوبیت زیادی کسب کرده است.

ترازوی آزمایشگاهی KW-3018 نوع ۱۰۰ گرم

این ترازو با ظرفیت توزین ۱۰۰گرم، حجم و وزن کمی دارد و به راحتی قابل حمل است. هم‌چنین داشتن ویژگی‌هایی مثل دقت ۰.۰۰۱ و قابلیت شمارش قطعه این ترازو را به وسیله‌ای عالی جهت وزن کشی طلا و قطعات ارزشمند تبدیل کرده است. البته قابل ذکر است که ظرفیت توزین ۳۰۰گرم این مدل نیز در بازار موجود است.

ترازوی طلا فروشی برند کیا ( KIA ) مدل CS

ترازوی گرمی کیا مدل CS در گروه ترازوی دیجیتال گرمی قرار گرفته که دارای کیفیت مناسبی در توزین است، ترازوی CS را می‌توان در گروه ترازوی جیبی نیز قرار داد زیرا در بدنه‌ی ترازو بر روی سینی قرار می‌گیرد و می‌توان ترازو به صورت جیبی با قابلیت جابه‌جایی در جیب قرار داد. ظرفیت توزین این ترازو ۲۰۰گرم است.

ترازوی طلافروشی برند کیا ( KIA ) مدل KB

ظرفیت توزین این ترازو ۵۰۰گرم است و برای وزن کشی مواد کوچک و گرمی استفاده می‌شود. دقت این ترازو ۰.۰۱ است و در مقایسه با نسخه‌های خارجی قیمت خیلی مناسب‌تری دارد.

جهت اطلاعات داشتن از مشخصات فنی و قیمت محصولات فوق اینجا کلیک کنید.

 

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.