گران ترین الماس های جهان را بشناسید!?

گران ترین الماس های جهان

گران ترین الماس های جهان را بشناسید!

گران ترین الماس های یافت شده در جهان همیشه در اختیار پادشاهان و افراد سلطنتی بوده است. بی‌شک داشتن گران ترین و بزرگ ترین الماس برای افراد بسیار خاص و منحصر به فرد است و حس خوبی را برای صاحبش ایجاد می‌کند. یکی از دلایلی که به ارزش یک الماس اضافه می‌شود؛ تاریخچه آن است و داستان‌های افراد مشهور با آن الماس که به شهرت الماس اضافه می‌کند.

گران ترین الماس جهان

الماس چیست؟

الماس دانه‌ای متشکل از کربن‌ها با فشردگی بسیار بالا می‌باشد. این سنگ جواهر گران قیمت به‌دلیل خواص بی‌نظیرش مثل کمیابی، زیبایی، درخشندگی و سختی بالا به‌عنوان “پادشاه سنگ های قیمتی” شناخته می‌شود.

واژه الماس یا diamonds از واژه‌ی یونانی Adamas به معنای تسخیرناپذیر است.

گران ترین الماس های جهان

الماس مهم‌ترین سنگ ماه تولد فروردین است. این سنگ جواهر کمیاب ارتباط بیشتری با متولدین فروردین در دریافت انرژی از سیاره حاکم بر آن‌ها یعنی مریخ برقرار می‌کند. هریک از سنگ‌های موجود در طبیعت خواص منحصر به فردی دارند؛ درخشش بی‌نظیر و سختی بیش از حد از ویژگی‌های این بلور زیبای طبیعت است.

در طول تاریخ الماس‌ ها همیشه کمیاب و گران بودند. اما آیا تا حالا به این فکر کرده‌اید که با ارزش ترین الماس های جهان کدامند؟ در ادامه با زریار همراه باشید تا با هم به جواب این سوال برسیم.

سنگ جواهر گران قیمت

الماس کوه نور، گران ترین الماس جهان

کوه نور یا کوه روشنایی، تا امروز بزرگ‌ترین و با ارزش ترین الماس تراش خورده در جهان بوده است. این سنگ جواهر گران قیمت و بی‌نظیر، صاحبان زیادی از جمله پادشاهان ایرانی، مغول، هندی و بریتانیایی داشته است؛ اما در زمان فرمانروایی بریتانیا بر هند، از این کشور به انگلستان منتقل شد. امروزه کشورهای ایران، هند، پاکستان و افغانستان ادعای مالکیت این سنگ گرانبها را دارند.

الماس کوه نور هم‌اکنون بخشی از جواهرات سلطنتی پادشاهی انگلستان است. نمونه جایگزین و بدل آن بر روی تاج ملکه بریتانیا در برج لندن نگهداری و یک جاذبه توریستی محسوب می‌شود.

الماس کوه نور، با ارزش ترین الماس جهان

نادرشاه افشار در وصف این الماس اینگونه می‌گوید:

اگر به مردی نیرومند ۵ سنگ داده شود که یکی را به سمت شمال، یکی را به سمت جنوب، دوتای دیگر به سمت شرق و غرب و سنگ اخر را به آسمان پرتاب کند. فضایی که در این میان به وجود می‌آید را با طلا پر کند؛ ارزش این کوه طلا برابر است با ارزش الماس کوه نور!

الماس سانسی (Sancy)، رتبه دوم گران ترین الماس

الماس سانسی در رتبه دوم گران ترین الماس های جهان می‌باشد که از معدنی در کشور هند کشف شده است.

سانسی اولین و بزرگ‌ ترین الماسی است که به‌صورت متقارن و متوازن برش داده شده است.

این الماس در سال ۱۵۷۰ میلادی توسط سفیر فرانسه در ترکیه به نام سانسی خریداری شد و به همین علت سانسی نامیده شد. سانسی الماس را به پادشاه فرانسه هنری سوم داد تا آن را بر روی تاج خود استفاده کند. اکنون این سنگ جواهر گران قیمت در موزه لوور بر روی تاج فرانسوی نگهداری می‌شود.

الماس سانسی

الماس کولیناین (Cullinan)، رتبه سوم گران ترین الماس

الماس کولیناین در رتبه سوم گران ترین الماس های جهان قرار دارد. این سنگ جواهر دومین الماس بزرگ کشف شده و بزرگ ترین الماس خام درخشان (بی‌رنگ) در دنیا است. بزرگ ترین تراش از این سنگ، ۵۳۰/۲۰ قیراط است که به نام کولیناین۱ یا ستاره آفریقایی شناخته می‌شود. این سنگ جواهر گران قیمت در معادن پریمر آفریقا کشف شد. در سال ۱۹۰۸ میلادی این سنگ به ادوارد هفتم پادشاه انگلستان هدیه داده شد و اکنون جزو جواهرات سلطنتی انگلستان می‎‌باشد.

Cullinan

الماس امید (Hope)، خوش رنگ ترین سنگ جواهر کمیاب

یکی از مشهور ترین و با ارزش ترین الماس های جهان که سوابق آن تقریبا به چهار قرن بر می‌گردد؛ الماس امید است.

رنگ آبی منحصر به فرد این الماس گران به‌دلیل وجود مقادیر زیادی از اتم‌های بور است.

احتمال می‌رود که این سنگ جواهر کمیاب در انقلاب فرانسه از صاحب اصلی آن یعنی هوپ به سرقت رفته و مجددا تراشیده شده است. اکنون این الماس گران قیمت در موزه Smithsonian در واشنگتن نگهداری می‌شود.

الماس امید

الماس صدساله (Dee Beers)

این الماس به‌دلیل اینکه در جشن صد ساله شرکت دبیرز در آفریقای جنوبی نمایش داده شد؛ به این اسم شهرت یافت و جزو با ارزش ترین الماس ها به شمار می‌آید.

موسسه سنگ شناسی آمریکا این سنگ جواهر کمیاب را در سطح D رتبه‌بندی کرده است.

الماس صدساله، سنگ جواهر گران قیمت

الماس درسدن (Dresden)

تاریخچه این سنگ به صورت دقیق مشخص نیست. اما گفته می‌شود که این الماس از هندوستان آمده است. این سنگ ۴۱ قیراط وزن دارد و در تالار سبز شهر درسدن نگهداری می‌شود.

الماس درسدن

الماس ویتل باخ (Wittelbach)

این الماس هم با رنگ آبی – خاکستری خود بسیار منحصر به فرد شده است. این برلیان از نظر رنگ و شفافیت با الماس امید در رقابت است و وزن آن ۳۵/۶ قیراط می‌باشد.

الماس ویتل باخ

الماس فلورنتین (Florentine)

تاریخچه این الماس از هند نشات گرفته و ۱۳۷/۲۷ قیراط وزن دارد. در سال ۱۶۵۷ میلادی در خانواده مدیسی در فلورانس قرار داشت. اسطوره نامی است که برای این سنگ در بین برلیان‌ها انتخاب شده است. الماس فلورنتین از جنگ جهانی اول به بعد اصلا دیده نشده است. بعضی افراد معتقد هستند که این برلیان گرانبها به قطعات کوچکتر تقسیم شده است.

الماس فلورنتین (Florentine)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.