پدال دزدگیر طلا فروشی چیست؟

پدال دزدگیر

یکی از لوازم و ابزارآلات طلا فروشی، پدال دزدگیر طلا فروشی است. پدال‌ دزدگیر از لوازم جانبی در سیستم‌های امنیتی محسوب می‌شود. این پدال‌ها در اماکنی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امکان دزدی در طول روز وجود دارد. مکانیزم آن‌ها به این صورت عمل می‌کند که هنگام حمله سارقین، فروشنده با فعال کردن پدال زیر پا، می‌تواند به دستگاه دزدگیر فرمان آژیر صادر کند.

پدال اعلام سرقت

پدال‌ها به صورت دستی همانند یک سوئیچ عمل می‌کنند. البته مدل‌های دیگری هم وجود دارد که هنگام فشار دادن آژیر دزدگیر به صدا در نمی‌آید. فقط شماره تلفن‌های مربوطه شماره گیری می‌شود و پیام اعلام سرقت برای شنونده پخش خواهد شد. هم‌چنین این پدال‌ها به پلیس هم اطلاع می‌دهند.

مزایای پدال دزدگیر

داشتن تجهیزات حفاظتی کامل در اماکنی مثل بانک‌ها که اموال مردم نگهداری می‌شود و یا مکان‌هایی مثل طلافروشی که اشیای گران قیمت در آن خرید و فروش می‌شود بسیار ضروری است. ممکن است زمانی که سارقین به مکان کسب و کار شما تعرض می‌کنند امکان زدن دکمه دزدگیر را نداشته باشید و سارق از زدن دکمه توسط شما جلوگیری کند. پدال دزدگیر یکی از این تجهیزات است که دور از چشم سارقین قرار دارد. این وسیله سیگنال‌های امنیتی را به دزدگیرها و پلیس ارسال می‌کند.

پدال دزدگیر طلا فروشی

انواع پدال اعلام سرقت

باسیم

معمولا در این نوع دستگاه دو یا سه سیم وجود دارد. این سیم‌ها به زون ۲۴ ساعته متصل هستند و با فشار دادن پدال، آژیر به صدا در می‌آید.

بی سیم

در این مدل پدال‌، هشدارها توسط سیگنال‌های ارسالی از دستگاه مرکزی فرستاده می‌شود. چشمی‌های این دستگاه از باتری داخلی تغذیه می‌کند. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد این است که به صورت دوره‌ای باتری داخل چشمی‌ها کنترل شود.

نحوه نصب پدال دزدگیر

در پدال‌هایی که دارای سه سیم هستند یکی از سیم ها به صورت مشترک استفاده می‌شود. یکی از دو سیم باقی مانده به زون ۲۴ ساعته به صورت مستقیم متصل می‌گردد. توجه داشته باشید که خروجی پدال و ورودی دزدگیر باید کاملا یکسان باشند این به این معنی است که اگر ورودی دزدگیر NC باشد خروجی پدال نیز باید از سیم NC گرفته شده باشد و اگر ورودی دزدگیر NO باشد خروجی پدال نیز باید از سیم NO گرفته شده باشد.

توجه داشته باشید که پدال در جایی قرار بگیرد که احتمال اشتباه فشار دادن آن کم باشد. هم‌چنین در جایی قرار بگیرد که هنگام وقوع حادثه بدون هیچ جلب توجهی کارمندان بتوانند پدال را فشار دهند.

اگر میخواهید چند پدال را به دستگاه دزدگیر خود متصل کنید، باید هر کدام را با کابل مستقیم وارد زون دستگاه کنید.

حرف خودمانی: همیشه این را در نظر داشته باشید که سارقین ممکن است قبل از اقدام به سرقت از مکان وجود دستگاه‌های اعلام سرقت شما آگاهی کامل داشته باشند.

سخن آخر:

لازم است که هرچند وقت یکبار توسط نصاب و با استفاده از دستگاه اتصال کوتاه این پدال‌ها تست شود. همیشه به یاد داشته باشید حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند. قبل از خرید هرگونه وسایل امنیتی از امکانات و قیمت این وسایل اطمینان حاصل کنید.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.