نرم افزار حسابداری تحت وب بیشمار حساب

نرم افزار حسابداری تحت وب بیشمار حساب

سال‌هاست که حضور نرم افزارهای مالی جزء لاینفک ملزومات اداری هر موسسه و بنگاه تجاری و فروشگاه بوده است. در این میان شاغلین صنف طلا و جواهر به دلیل پیچیدگی‌های محاسباتی، نیازی دو چندان به این سیستم‌ها دارند. این نکته بر هیچکس پوشیده نیست. اما کدام نرم افزار برای این صنف مناسب‌تر است؟ نرم افزار حسابداری تحت وب به برنامه‌هایی گفته می‌شود که با یک مرورگر ساده هم قابلیت استفاده دارند.

این نرم افزارها برای استفاده نیاز به نصب برروی سیستم ندارند. در صورت لزوم زمانیکه بیرون از سازمان باشید می‌توانید از این نرم افزار استفاده کنید. ارتباط کاربر با نرم‌افزار از طریق مرورگر وب و تبادل اطلاعات با سرور و شبکه‌ رخ می‌دهد.

ویژگی‌ نرم افزارهای حسابداری

یک سری از ویژگی‌ها لازم است در نرم افزار حسابداری وجود داشته باشد که در ادامه چند مورد از آن‌ها ذکر شده است:

 • امکان درج انواع کدینگ
 • قابلیت دریافت گزارش گردش حساب و مانده‌حساب در تمامی سطوح به تفکیک دلخواه
 • تبدیل ارزهای مختلف به ارز پایه در عملیات تجاری
 • صدور گزارش‌گیری دفاتر و تراز در تمامی سطوح کدینگ حسابداری
 • گزارش سود و زیان به‌صورت لحظه‌ای و مابین تاریخ
 • پیوست ضمیمه به اسناد حسابداری
 • ثبت دفاتر قانونی و مدیریت عملیات سال مالی به شکل خودکار

امکانات نرم افزار حسابداری طلا و جواهر

این ویژگی‌ها که در بالا گفته شد تقریبا در تمام نرم افزارهای حسابداری وجود دارد. اما به راستی امکانات و ویژگی‌های یک نرم افزار زرگری چه باید باشد؟ موارد ذیل حداقل آیتم‌های ضروری است:

 • یک نرم افزار حسابداری طلا و جواهر خوب باید طراحی کاربرپسند، ساده و مطابق با نیازهای کاربران داشته باشد.
 • امکان دریافت و پرداخت و انتقال و جابجایی طلا بین تمام حساب‌ها وجود داشته باشد.
 • امکان خرید و فروش مستقیم و پیش خرید و پیش فروش طلا و محاسبه قیمت و اجرت بر اساس انواع روش‌ها (وزنی، درصدی و…)
 • امکان نمایش ذوب و تبدیل عیاری و وزنی طلا
 • تبدیل مانده حساب‌ها از ریال به طلا و بالعکس
 • ارائه گزارشات ساده و ترکیبی از موارد فوق و دفاتر، موجودی و… به همراه خروجی چاپ، پی دی اف و اکسل

نرم افزار حسابداری تحت وب بیشمار حساب

قابل ذکر است که نرم افزار حسابداری تحت وب بیشمار حساب تمامی آنچه یک سیستم حسابداری تجاری استاندارد دارا است را دارد. نظیر ثبت و طبقه‌بندی حساب‌ها، ثبت و صدور اسناد مالی، چک‌ها و عملیات متعاقب آن و دفاتر و گزارشات مورد نیاز و…

البته همانگونه که ذکر شد؛ این موارد حداقلی است و در هر سیستمی وجود دارد. یک سیستم خوب مشمول جزئیات بسیار دیگری هست که در این مقاله نمی‌گنجد.

در این میان مواردی که نرم افزار حسابداری تحت وب بیشمار حساب را متمایز و ممتاز می‌کند هیچکدام از موارد فوق نیست! موارد بسیار دیگری به جهت سادگی کار و سرعت عمل کاربران در نظر گرفته می‌شود. اما آنچه تفاوت اساسی این سیستم با سایرین است، تحت وب بودن آن است. نرم افزار تحت وب در محیط یک مرورگر اینترنتی نظیر فایر فاکس، کروم و… اجرا  می‌گردد.

در صورت استفاده از سرور (سرور شخصی خودتان که شامل یک کامپیوتر متصل به اینترنت با IP ثابت، یا اجاره سرورهای تجاری)، شما این امکان را خواهید داشت که در هر زمان و در هر مکان از جهان با داشتن یک اینترنت معمولی توسط یک کامپیوتر، تبلت، موبایل، تلویزیون هوشمند و… با هر نوع سیستم عاملی نظیر ویندوز، مک و IOS و اندروید بدون نیاز به نصب هرگونه APP، قابلیت کامل کار با سیستم را داشته باشید. ضمن این که طراحی ریسپانسیو، خوانایی و کار را بر روی صفحات کوچک موبایل و تبلت آسان می‌کند.

از دیگر مزایای این سیستم قابلیت اتصال به سایر سیستم‌ها (سایت‌های خرید و فروش اینترنتی، ارائه مظنه بروز، دریافت جواب انگ آزمایشگاه و بروز رسانی اسناد ثبت شده و…) است. به عنوان مثال سیستم خرید فروش اینترنتی زریار قابلیت ارسال و ثبت کلیه اسناد خرید و فروش خود را در سیستم بیشمار حساب، دارا است.

سخن آخر

امیدوارم حق مطلب را درباره این نرم افزار ادا کرده باشیم و بتوانید با خواندن این مقاله انتخاب درستی انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این نزم افزار با شماره ۰۹۹۱۳۸۱۱۲۷۹ تماس بگیرید.

۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.