بهترین ماشین حساب طلا فروشی چه ویژگی‌هایی دارد؟

ماشین حساب طلا فروشی

همانطور که شما هم می‌دانید ماشین حساب یکی از ابزارهای مهمی است که هر طلا فروش به آن نیاز دارد. هنگام خرید لوازم طلا فروشی، انتخاب بهترین ماشین حساب طلا فروشی وقت زیادی می‌گیرد و توجه به کیفیت و کارایی ماشین حساب بسیار حائز اهمیت است. ما این مقاله را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید با ویژگی‌ها و فاکتورهای مهم ماشین حساب طلا فروشی در هنگام خرید آشنا شوید.

چرا انتخاب ماشین حساب طلا فروشی مهم است؟

طلا فروشان یکی از دقیق‌ترین افراد هستند و معمولا در محاسبات خود اشتباه نمی‌کنند. اما چرا؟ در مغازه طلا فروشان وسایل‌های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به نوبه خود مهم است. اما ابزارهای محاسباتی مثل ماشین حساب، ترازو و نرم‌افزارهای مورد استفاده از مواردی هستند که از اهمیت خاصی برخوردارند. در این وسایل دقت و ظرافت حرف اول را می‌زند. ماشین حساب‌های ژاپنی بسیار بادقت و باکیفیت هستند و اکثر طلا فروشان از این ماشین حساب‌ها استفاده می‌کنند.

ماشین حساب طلا فروشی

یکی از مواردی که در ابزارهای محاسباتی باید به آن توجه کرد این است که باید مورد تایید اتحادیه طلا فروشان و سازمان اندازه‌‌گیری باشد. به همین دلیل از وسایلی مثل ماشین حساب و ترازو بسیار دقیق و بدون خطا استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که بعد از خرید طلا، طلا فروشان باید فاکتور دقیق و مورد تایید اتحادیه را به شما بدهند. این فاکتور شامل پنج بخش است:

  1. نوع طلا
  2. وزن دقیق طلا
  3. قیمت هر گرم طلا
  4. قیمت اجرت برای هر گرم طلا
  5. قیمت کل

ویژگی‌های یک ماشین‌ حساب طلا فروشی

شاید با خودتون فکر کنید که آیا با وجود نرم‌افزار ماشین ‌حساب هنوز هم کسانی هستند که از ماشین‌ حساب دستی استفاده می‌کنند؟ باید بگوییم که بله. خیلی از افراد به محاسبه‌ی قیمت به صورت دستی عادت دارند و جایگزین کردن نرم افزارهای محاسباتی برای این افراد سخت است.

جدای از این موضوع مشتریان زمانی که به طلا فروشی مراجعه می‌کنند؛ دوست دارند محاسبات را با چشم خود ببینند. در اکثر مواقع اگر محاسبات در پشت یک سیستم و به دور از چشم خریدار انجام شود احساس خوشایندی برای او ندارد.

یک ماشین ‌حساب طلافروشی خوب باید دارای استاندار‌های لازم باشد. هم‌چنین معمولا از یک برند معروف هستند که کیفیت و دقت بالایی دارند. ماشین حساب‌ ژاپنی با برند معروف Casio  (کاسیو) یکی از بهترین ماشین حساب طلا فروشی است که اکثر طلافروشان از آن استفاده می‌کنند.

نحوه صحیح محاسبه با ماشین حساب

اگر فکر می‌کنید در محاسبات طلا اشتباهی رخ داده است باید به اطلاع برسانم که باید تنظیماتی را روی ماشین ‌حساب انجام دهید تا به درستی محاسبات انجام شود.

در بالای ماشین‌ حساب‌های کاسیو دو عدد سلکتور وجود دارد، که به سمت چپ و راست کشیده می‌شوند. این سلکتور‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا رقم‌ها را رند کنید. به همین دلیل اگر این دکمه به شکل درست تنظیم نشود؛ امکان دارد اعداد به سمت بالا رند شده و شما به گران‌ فروشی متهم شوید! یا به سمت پایین رند شده و شما ضرر کنید.

بهترین ماشین حساب طلا فروشی

توجه کنید سلکتوری که در بالای ماشین ‌حساب وجود دارد اگر روی F باشد اعداد محاسبه شده را به همان شکل و با تمام اعشار به شما نشان می‌دهد. هم‌چنین اگر روی گزینه ۴.۵ باشد اعشار بیشتر از ۵ را به سمت بالا گرد می‌کند. معمولا تمامی طلا فروشان، سلکتور را روی F یا ۴.۵ تنظیم می‌کنند.

یک سلکتور دیگر هم در بالای ماشین‌ حساب‌ها وجود دارد. این سلکتور باید روی عدد ۲ تنظیم شود تا هنگام محاسبه فقط ۲ رقم اعشار را محاسبه کند.

نرم‌افزار‌ ماشین حساب چیست و چگونه کار می‌کند؟

در گذشته طلا‌ فروشان مجبور بودند، از چرتکه و بعد از ماشین حساب استفاده کنند. اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، در سال‌های اخیر نرم‌افزار‌هایی به وجود آمد که محاسبات خرید و فروش طلا را راحت کرد. در‌حال‌حاضر اکثر طلا فروشان، از نرم‌افزار‌های ماشین‌ حساب استفاده می‌کنند. با استفاده از این نرم‌افزار‌ها دیگر لازم نیست فرمول حفظ کنید و محاسبات را دستی انجام دهید. فقط کافی‌ست در برنامه اطلاعات خواسته شده مانند وزن و اجرت طلا را وارد کرده؛ تا قیمت را به شما نمایش دهد.

بهترین نرم‌افزار‌های ماشین حساب در حال حاضر اونس و دیجی زرگر است که می‌توانید با مراجعه به سایت این برنامه‌ها با آن‌ها آشنا شوید.

امکانات این نرم‌افزار‌ها به شرح زیر می‌باشد:

  1. محاسبه قیمت خرید‌ و‌ فروش طلا: این نرم‌افزارها در مقایسه با ماشین‌ حساب‌ها مزیت‌های بیشتری دارند. شما برای خرید‌ یا‌ فروش طلا، فقط باید وزن آن را وارد کنید؛ بقیه اطلاعات به صورت خودکار توسط برنامه انجام می‌شود.
  2. تبدیلات وزنی: این برنامه به شما امکان تبدیل ۱۵ واحد وزنی را می‌دهد.
  3. محاسبات عیار طلای آب شده
  4. اطلاعات خودکار : این برنامه قیمت لحظه به لحظه طلا و دیگر بازار‌های جهانی را به شما می‌گوید و به صورت خودکار قیمت را وارد می‌کند. حتی مقدار سود، مالیات و اجرت را به شما نمایش می‌دهد و به صورت خودکار محاسبات را انجام می‌دهد.
  5. شما می‌توانید ترازوی خود را به نرم افزار وصل کنید.

سخن آخر

در کل درباره‌ی ماشین حساب طلا فروشی می‌توان گفت هیچ ماشین حسابی محاسبات را اشتباه انجام نمی‌دهد. بلکه نحوه محاسبات شما و اعمال تنظیمات مهم است. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و به سوالات شما جواب داده باشیم. اگر مطلبی ناگفته ماند لطفا در کامنت‌ها برایمان بنویسید. ما در اولین فرصت پاسخگو هستیم.

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.